نسخه آزمایشی
۲۴۲ بازدید

به همت مرکز نوآوری مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک برگزار شد

برگزاری دومین رویداد دورهمی مرکز نوآوری و شتابدهی جوان استان مرکزی

به گزارش حوزه پژوهشی مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک، رویداد دورهمی روز شنبه مورخ ۹۹/۱۲/۱۶ به همت مرکز نوآوری مرکز آموزش علمی کاربردی جهاددانشگاهی اراک و با همکاری مرکز کارآفرینی و انجمن دانشجویی برگزار گردید.

مهین بدیعی پیشکسوت هنر منبت در دومین رویداددورهمی مرکز نوآوری و شتابدهی جوان استان مرکزی که با حضور جمعی از علاقمندان به حوزه صنایع خلاقفرهنگی برگزار شد، با اشاره به تجربیات تلخ و شیرین خود در مسیر تلاش در هنر منبت کاری و همچنین راههای ورود دانشجویان به ایده پردازی دراین حوزه اظهار کرد: جوان در دنیای امروز باید با خودش روراست باشد و به صورت قطعی مطمئن باشد به هنرهای دستی علاقمند است تا بتواند در این عرصه موفق باشد یعنی فرد باید برای در مسیر موفقیت به علاقمندی های خود توجه کند.

وی افزود: در واقع حضور در این حیطه حتما باید برای فرد لذت هنری به دنبال داشته باشد چرا که راه بسیار طولانی است و اگر به کاری که انجام می دهیم علاقمند نباشیم موفق نخواهیم شد. بدیعی با بیان اینکه باید در مسیر موفقیت ثابت قدم بود اظهار کرد: سخنان منفی دیگران در این حوزه نباید بر اراده و همتفرد تاثیر بگذارد، چرا که طولانی شدن طی مسیر ممکن است افراد را در معرض سخنان ناامید کننده دیگران قرار دهد ولی نباید ناامید شد.

وی حضور جوانان را در حوزه صنایع دستی با توجه به توانایی هایی که نسل امروز در حیطه فناوری دارد بسیار ضروریدانست و گفت: جوانان توانایی برندسازی و ایجاد بازار با استفاده از تکنولوژی روز را در عرصه صنایع دستی دارند و حضورآنان در این عرصه با توجه به پتانسیل هایی که دارند، کمک بسیار بزرگی به فرهنگ و صدور آثار فاخر در این حوزه به جهان خواهد کرد . بدیعی بر لزوم آمایش و شناسایی دقیق هنرمندان و تولیدکنندگان صنایع دستی تاکید کرد و گفت: اینگونه اقدامات در اینحوزه ها لازم و ضروری است چراکه هنوز به شکل دقیق نمی دانیم چند نفر در کشور در حال تولید صنایع دستی هستند که بتوانیم بر اساس آن تصمیم گیری کنیم.

بالا